A Zyntern.com Pályakezdő Állásportál közkívánatra idén 4. alkalommal rendezte meg a Zyntern Case Study Challenge esettanulmányi versenyét, amit a korábbiaktól eltérően idén az erdélyi magyar fiatalok körében hirdettek meg. A verseny 2022. Április 19. és Május 9. között került megrendezésre, több, mint 14 csapattal.

A verseny apropójául a cég terjeszkedési törekvései szolgáltak. Ugyanis a jelenleg Magyarországon működő pályakezdő állásportál rövid távú tervei között szerepel, hogy Romániában is hidat építsen a munkakereső fiatalok és a cégek között. A projekt első lépéseit pedig Erdélyben tervezi megtenni. Ennek a piacra lépési stratégiának a megtervezésére kaptak lehetőséget az erdélyi egyetemisták, Business Development és Marketing & Kommunikáció kategóriákban.

A szakmai tapasztalatszerzésen kívül mással is gazdagodtak a dobogós csapatok, ugyanis  kategóriánként díjazták a legjobb esetmegoldásokat. Az első három helyezett csapat összdíjazása a tárgyi nyeremények mellett kategóriánként 600 000 Ft volt. Ezen felül pedig a résztvevők Double Rise 2022 Fesztiválbelépővel is gazdagodhattak! 2022-ben hatodik kiadását ünnepli majd Erdély egyik legsokszínűbb magyar fesztiválja Torockón, a Székelykő lábánál, erre a csodás eseményre kapnak belépőt a szerencsés nyertesek.

A verseny felhívása eljutott a legnagyobb erdélyi egyetemekhez, valamint harmincnál is több diákszövetkezethez, szakkollégiumhoz és tagszervezethez is. Ennek eredményeképpen 14 csapat adta le jelentkezését. A jelentkezőknek lehetősége nyílt élőben is feltenni kérdéseiket a Zyntern képviselőinek, akik a KMDSZ Kolozsvári Napok alatt személyes találkozót szerveztek a verseny résztvevőinek. A színvonalas munkákat a csapatoknak egy online döntő keretében volt lehetőségük prezentálni, melynek végén kihirdetésre kerültek a dobogósok valamint egy különdíjas helyezett. Volt ahol büszkén meg is emlékeztek a versenyzők teljesítményéről, ahogy az Gazdasági Tanácsadó Klub bejegyzésében is olvasható!

Helyezettek:

Marketing & Kommunikáció kategória

1. Zynspiration
  2. KOMM.olyan
  3. Közászok

“Számunkra különösen érdekes volt az esettanulmány kidolgozása, mivel egy olyan közös jóért kellett ötletelnünk, amely legfőképp hozzánk, az erdélyi y, z generációhoz szólt. Mindezek mellett öröm volt azt tapasztalni, hogy a szervezők minden kérdésünkre rövid időn belül készségesen válaszoltak.“- Máthé Krisztina, Zynspiration csapat

Business Development kategória

1. Eternity
  2. Qubic
  3. Közászok

Amikor megláttam a verseny tematikáját, rendkívül lelkes lettem, hiszen az a tény, hogy egy álláskereső portál, amely a fiataloknak szeretne segíteni, Erdélybe, Romániába tervez terjeszkedni az egy olyan hiánypótló lehetőség amely meghatározhatja az új generáció jövőjét. Amiközben lépésről lépésre haladtunk a megoldással, mi is egy világosabb képet nyerhettünk a romániai munkaerőpiacról. A befektetett munkának meglett az eredménye, már nagyon várjuk a következő Zynternes esettanulmány versenyt!” – Szepessy László, Eternity csapat

Legjobb kommunikáció különdíj

A kosár nyomában

“A Zyntern Case Study Challenge a Zyntern.com egyik legnépszerűbb programja a fiatalok körében, hiszen a cégek saját eseteit dolgozhatják ki valódi tapasztalatszerzés szempontjából értékes nyereményekért és akár szakmai gyakorlati lehetőségért is. Az idén megrendezett erdélyi pilot forduló keretein belül élőben is találkoztunk a versenyzők egy részével, akik saját tapasztalataik és meglátásaikon keresztül erősítették rá a Zyntern.com céljára, hogy ott is segítsük a fiatalok elhelyezkedését a munkaerőpiacon.”-  összegezte az versenyt  Weiler Mirtill, főszervező